خبـر برگشت به ليست

27 تیر 1396 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز افزایش سرمایه بانک آینده را صادر کرد

بانک آینده در راستای ماموریت اصلی خود با ایفای نقش برای افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور، ارتقای سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه ۳۰ (سی) هزار میلیارد ریالی را از دو سال گذشته آغاز کرده است. در این ارتباط، پس از موافقت بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، مراحل اجرایی افزایش سرمایه از مبلغ ۸ ( هشت) هزار میلیارد ریال به مبلغ ۱۶(شانزده) هزار میلیارد ریال آغاز و آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسید. درنهایت، پس از تصدیق کلیه مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ محقق شده و در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت قانونی رسید .
در اجرایی مرحله دوم، بانک مرکزی ج.ا.ایران، مجوز افزایش سرمایه بانک آینده از مبلغ ۱۶ ( شانزده ) هزار میلیارد ریال به مبلغ ۳۰ (سی) هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهام داران را صادر و انجام آن با رعایت قوانین و مقررات را ابلاغ کرد.
هیأت مدیره بانک آینده ابراز امیدواری کرد؛ این افزایش سرمایه ۱۴ (چهارده) هزار میلیارد ریالی منجر به ارتقای توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و مورد انتظار سپرده گذاران و سهام داران و هم چنین اصلاح نسبت‌‍‌های مالی بانک می‌گردد.
هم چنین، هیأت مدیره بانک آینده در نظر دارد؛ هم‌سو با استانداردهای بین المللی و مدل جدید نظارتی بانک مرکزی ج.ا.ایران، تا پایان سال ۱۳۹۷، نسبت به افزایش سرمایه بانک از ۳۰ (سی) هزار میلیارد ریال به ۵۰( پنجاه) هزار میلیارد اقدام نماید.